Bezpieczeństwo pożarowe – informacja o zrealizowanych działaniach.

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do prowadzonej w roku 2020 komunikacji w zakresie troski o nasze wspólne bezpieczeństwo, chcemy poinformować Państwa o działaniach podjętych i zrealizowanych przez Zarząd Wspólnoty w tym obszarze.
Oprócz cyklicznych, ośmiu (8) przeglądów istotnych z punktu widzenia zabezpieczenia pożarowego o których informowaliśmy w dniu 23.10.2020 roku oraz uporządkowania pomieszczeń straży pożarnej a także głównych ciągów komunikacyjnych w klatkach schodowych, wykonane zostały również:

  • (1) oczyszczenie garaży z rzeczy ułatwiających rozprzestrzenianie się ognia
  • (2) doposażenie garaży w dodatkowe czujki pożarowe
  • (3) przegląd i kalibracja systemu detekcji spalin
  • (4) wymiana uszkodzonych czujek spalinowych w garażach obu kondygnacji
  • (5) montaż dodatkowych domofonów przy bramach ppoż do komunikacji z ochroną
  • (6) uruchomienie możliwości zdalnego otworzenia bram wjazdowych do garaży przez ochronę

Uruchomiliśmy również dodatkowy system komunikacji dla pracowników ochrony, który w momencie wystąpienia zagrożenia pożarowego, na wskazane numery telefonów, automatycznie prześle informację o zagrożeniu. Dzięki temu pracownik ochrony niezależnie od wykonywanej czynności służbowej (np. obchód) będzie w stanie bardzo szybko na zagrożenie zareagować.
Jesteśmy przekonani, że zakres podjętych przez nas działań jest bardzo szeroki i zapewnia nam wszystkim komfort oraz poczucie bezpieczeństwa.Tylko od Państwa zależy, czy klatki schodowe, pomieszczenia ppoż oraz garaże znowu nie zostaną zagracone. Ze swojej strony deklarujemy, iż przegląd części wspólnych nieruchomości będzie przeprowadzany systematycznie i wszystkie zalegające przedmioty będą usuwane. 

Z poważaniem,
Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej
Jana Kazimierza 60

Dodaj komentarz za pomoca Facebooka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.