Zmiana stawek za gospodarowanie odpadami.

Szanowni Państwo,

od dnia 1 kwietnia 2021 roku w Warszawie obowiązują nowe zasady naliczania opłat za gospodarowanie odpadami. Nowe stawki uzależnione są od ilości zużytej wody i będą miały istotny wpływ na zmianę wysokości miesięcznych opłat.

W Państwa skrzynkach pocztowych znajdują się zawiadomienia w sprawie aktualnych stawek za śmieci. Obowiązujący jest wydruk z AKTUALIZACJĄ KALKULACJI z dnia 22 kwietnia 2021. Stawki są naliczane indywidualnie, dla każdego z osobna. W zawiadomieniu staraliśmy się przedstawić Państwu w jak najbardziej dokładny sposób kalkulację opłaty obowiązującej od dnia 1 kwietnia 2021 roku. Termin przekazania Państwu tych informacji był zależny od odpowiedzi Urzędu na nasze indywidualne zapytanie w sprawie kalkulacji opłaty.

Jako Zarząd Wspólnoty mamy świadomość jak wiele kontrowersji niesie zmiana naliczania opłat za śmieci, jednakże nie mamy żadnego wpływu na jej obowiązywanie. Wszystkie naliczone opłaty zostaną 1:1 przekazane do Urzędu.

Jak będzie liczona stawka:

Nowa stawka opłaty miesięcznej dla właścicieli nieruchomości wielolokalowych domów jest liczona wg wzoru: 12,73 zł x 1m3 zużytej wody. Opłata jest liczona na podstawie średniego zużycia wody za okres ostatnich 6 miesięcy. W naszym przypadku będzie to zużycie wody zgodne ze wskazaniem w rozliczeniu mediów za okres 2H 2020. 

Co w przypadku gdy nie zamieszkuje w mieszkaniu:

Brak zamieszkiwania w mieszkaniu nie zwalnia z obowiązku uiszczania opłaty za odpady. Opłata nie jest zależna od zamieszkiwania lub nie w lokalu, tylko zużycia wody.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na dedykowanej stronie: https://warszawa19115.pl/-/nowe-stawki-za-odpady

Prosimy Państwa o zapoznanie się z nową wysokością opłaty oraz uaktualnienie wysokości przelewów do Wspólnoty. Dane w systemie e-kartoteka zostaną zaktualizowane do dnia 25.04.2021.

W związku z tym, iż dla naszej nieruchomości mamy wzrost „opłaty globalnej” z ~20.000 PLN do poziomu ~29.000 PLN (drugie, zaraz za opłatami za ciepło zobowiązanie Wspólnoty) będziemy wdzięczni za terminowe regulowanie należności.

Z poważaniem,
Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej
Jana Kazimierza 60

Dodaj komentarz za pomoca Facebooka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.