O inicjatywie

Drodzy Mieszkańcy,

Dziękujemy za Wasze liczne przybycie na spotkanie rozpoczynające zorganizowaną dyskusję na temat parku Zielone Odolany.

Poniżej podsumowanie pierwszych ustaleń:

– Wszelkimi informacjami dotyczącymi naszych działań będziemy dzielić się z Wami na stronie janakazimierza.com. Prosimy o traktowanie tej strony jako głównego źródła informacji.

-Pod tym linkiem znajdziecie Państwo kluczowe przesłania dotyczące charakteru naszych aktywności

– Prosimy nie podejmować aktywności na własną rękę (np. udzielania komentarzy, które mogą wzbudzić negatywne emocje wokół sprawy, mogą sugerować, że nasze aktywności są skierowane ‘przeciwko’ konkretnej grupie lub wybiegać poza ramy dialogu np. organizowanie pikiet na posiedzeniach Rady Miasta czy Dzielnicy).
Rozmowy z przedstawicielami organizacji samorządowych czy firmami deweloperskimi powinno opierać się na zasadach konsultacji i dialogu.

Prosimy o podpisanie petycji w sprawie utworzenia parku: i rozpowszechnienie wiedzy o petycji wśród mieszkańców Waszego osiedla.

Czekamy na Państwa pomysły oraz zachęcamy do przekazywania wskazanym osobom kontaktów do osób i instytucji, które mogą pomóc nam nagłośnić sprawę.

• NAGŁOŚNIENIE SPRAWY
Znasz dziennikarza czy media, które mogą pomóc nam Warszawiaków o sprawie „Zielonych Odolan”
Masz pomysł na nagłośnienie naszej sprawy np. zorganizowanie akcji czy wydarzenia kierującego uwagę na sprawę?
Skontaktuj się z Moniką Sońtą email: media(at)janakazimierza.com

• STOWARZYSZENIE
Chcesz zaangażować się w działalność stowarzyszenia?
Skontaktuj się z Marcinem Laudanem email: stowarzyszenie(at)janakazimierza.com
Chcesz udzielić wsparcia finansowego stowarzyszeniu?
Wkrótce po formalnym założeniu stowarzyszenia uruchomimy konto bankowe lub system mikropłatności umożliwiający dokonanie wpłat na rzecz realizowania celów statutowych.

• KOMUNIKATY DO MIESZKAŃCÓW
Masz nowe informacje dotyczące sprawy i chciał(a)byś je opublikować na stronie janakazimierza.com?
Skontaktuj się z Jackiem Bursztą email: wspolnota(at)janakazimierza.com

• LINKI
Lubimy i wspieramy

• CENTRUM PRASOWE
Notatki prasowe do pobrania

Dodaj komentarz za pomoca Facebooka

2 odpowiedzi na O inicjatywie

 1. M pisze:

  Witam,

  Dla terenu „parku” została wszczęta procedura zmiany zapisów Studium strona 19 z poniższego linka: http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000db1b3/cpwmjjrtvnwaonhtiqhpthpmzzixjalj/1_ZA%C5%81%C4%84CZNIK_133.pdf

  „Zespół Koordynujący przy Prezydencie m. ST. Warszawy na posiedzeniu w dniu 21.08.2012r oraz na posiedzeniu w dniu 23.10.2012r. zarekomendował wydanie decyzji o warunkach zabudowy (dla działek 12/4, 13/2, 15/1, 11 pod osiedle wielorodzinne) po zmodyfikowaniu wniosku przez wnioskodawcę oraz zobowiązano się do podjęcia działań w sprawie uruchomienia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w zakresie zapisów ZP1.
  W dniu 21.02.2013 na sesji Rady m.st.Warszawy przedstawiono projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmian Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy na terenie objętym wnioskiem”. Przystąpienie do sporządzenia zmian w studium zostało uchwalone.
  Z dostępnych na BIP’ie informacji ciężko odnaleźć informację na jakim etapie jest ta procedura poza faktem, że na pewno trwają prace nad zmianami.

 2. M pisze:

  Poniżej główne wskaźniki z decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie osiedla wielorodzinnego z usługami i garażem podziemnym na działkach: 12/4, 13/2, 15/1:
  liczba kondygnacji od 6 do 8 z możliwością ulokowania 10 kondygnacji w płn-wsch i płn-zach narożniku (od ul.karlińskiego).
  odległość zabudowy od projektowanej linii rozgraniczającej ul.Sowińskiego 4m, czyli około 25m od obecnej krawędzi jezdni- tyle ile jest pomiędzy wieżą Willi Arte a ul.Sowińskiego. Od ul.Karlińskiego linia zabudowy=6m.
  Poza tym wszystkie inne zapisy podobne jak dla okolicznych osiedli/bloków.
  Wszystkie szczegółowe informacje są już w posiadaniu administracji Jana Kazimierza 60 oraz Stowarzyszenia ulicy Jana Kazimierza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.