Szlachetna Paczka WMJK60 edycja 2022 ruszamy!

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, iż rozpoczynamy przygotowania do Szlachetnej Paczki WMJK60 edycja 2022. W tym roku nasza pomoc zostanie skierowana do 4 osobowej rodziny (rodzice + syn 8 lat + córka 4 lata) zamieszkującej wieś w okolicy Pułtuska.

W rodzinie nie ma problemów alkoholowych i przemocy. Do Paczki rodzina została zgłoszona przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Rodzina potrzebuje wsparcia „tu i teraz”, ma dobre perspektywy poradzenia sobie w przyszłości (po pokonaniu bieżących trudności).

Aktualnie żaden z rodziców nie ma stałej pracy. Ojciec w wyniku redukcji zatrudnienia utracił pracę na magazynie, obecnie wykonuje drobne prace dorywcze w sąsiedztwie. Mama zajmuje się domem i sprawuje codzienną opiekę nad synem, który cierpi na zanik mięśniowy. Syn jest pod opieką specjalistycznej poradni i jest poddany rehabilitacji.

Dzieci widzą, że w domu jest biednie, brakuje środków na podstawowe rzeczy- w szczególności zimowe ubrania, środki czystości i żywność. Potrzebne są również ciepłe kołdry i poduszki. Zgodnie z przeprowadzonym wywiadem, na jednego członka rodziny, po odliczeniu kosztów stałych pozostaje do dyspozycji mniej jak 150 PLN.

Rodzina liczy, że dzięki Paczce uda się im dokończyć prowadzony remont, w domu pojawi się mikrofala, odkurzacz oraz suszarka do ubrań (taka rozkładana). Dzieci otrzymają wymarzone zabawki, a do nauki i rozrywki będą mogły wykorzystywać laptop. Z racji położenia domu (kolonia wsi) naszym celem jest również zebranie środków na kurs prawa jazdy dla ojca.

Wiemy, iż czasy nie są łatwe, ale głęboko wierzy w to i liczymy, że znajdą się wśród Państwa osoby gotowe to podzielenia się tym co mają. Suma małych sum pozwala realizować wielkie rzeczy i właśnie taka rzecz jest przed nami! Pomagamy, bo warto pomagać i warto być człowiekiem przez duże „C”.

Liczymy na Państwa!

Akcję można wesprzeć na 3 sposoby:

  • 1. Zostawiając
    potrzebne produkty
     w pomieszczeniu ochrony, gdzie zlokalizowane jest specjalne pudełko Szlachetnej Paczki lub na dyżurze w pomieszczeniu Zarządu;
  • 2. Wrzucając pieniądze do pudełka znajdującego się na ochronie
  • 3. Przelewając środki na specjalne konto w ALIOR BANK, w tytule przelewu wpisując „Szlachetna Paczka”:  41 2490 0005 0000 4100 9879 9671

Pomoc przyjmujemy do dnia 10.12.2022 roku (sobota). 11 grudnia 2022 (niedziela) jedziemy do rodziny ze wszystkimi darami.

Wierzymy, że dzięki Państwa ofiarności, uda nam się spełnić wszystkie przedstawione potrzeby i rodzina doświadczy jak wielka jest moc w czynieniu dobra. Niech możliwości niesienia realnej pomocy drugiemu człowiekowi będą nam dane jak najdłużej. Korzystajmy z tego jak najlepiej!

PDF WMJK60 Szlachetna Paczka 2022 – informacje.

PDF WMJK60 Szlachetna Paczka 2022 – potrzeby rodziny.

Dziękujemy. Organizatorzy

Dodaj komentarz za pomoca Facebooka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.