Szlachetna Paczka WMJK60 edycja 2021 ruszamy!

Szanowni Państwo,

szukamy i liczymy na wsparcie ludzi dobrego serca:) W okolicy Glinojecka (województwo mazowieckie), jest rodzina której trzeba pomóc. Rodzina bez problemów alkoholowych i przemocy. Bardzo uboga, z trudem radząca sobie z wyzwaniami dnia codziennego.Ojciec posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim, jest po udarze i ma niedowład lewej strony ciała. Matka, głowa rodziny, zajmuje się domem i dziećmi. Syn (4l) i dwie córki (7l i 9l) mają problemy w nauce, uczęszczają do klas młodszych niż powinny. Dzieci mają bardzo niską samoocenę.Rodzina NIE POSIADA TOALETY i PRYSZNICA. Korzystają z drewnianego wychodka znajdującego się na dworze, myją się w misce. Bardzo chcą żyć normalnie, ale koszt wykonania łazienki jest dla nich na tyle duży, że sami nie są w stanie go udźwignąć.

Wspólnie z Państwem, w ramach akcji Szlachetna Paczka, dzieląc się tym co mamy oraz naszym zaangażowaniem podejmujemy się dużej rzeczy. Chcemy doprowadzić do tego, aby ta rodzina otrzymała wsparcie na które nie liczą, gdyż nie mieści się to w ich oczekiwaniach. Wsparcie, którego najbardziej istotnym elementem będzie WYBUDOWANIE ŁAZIENKI (szacowany koszt robocizny 3.000 PLN, koszt materiałów 5.000 PLN)Oczywiście, są też inne potrzeby, o których wiemy i które będziemy chcieli zaspokoić.Rodzina potrzebuje żywności, środków czystości oraz wyposażenia domu: łóżka piętrowego dla dzieci, kuchenki mikrofalowej, żelazka, opiekacza do kanapek, garnków i patelni. Na zimę potrzebny jest również węgiel. W ramach udzielonej pomocy liczymy również, że uda nam się przekazać ubrania i buty oraz przybory szkolne. Rodzina potrzebuje też pościeli wraz z poszewkami. Nie zapominamy także o indywidualnych wymarzonych prezentach, które zawsze przynoszą obdarowanym radość oraz sprawiają, że w ich oczach pojawiają się łzy wzruszenia. Rodzina marzy o: TATA- wkrętarka z końcówkami, MAMA- zestaw kosmetyków, dezodorant, kobiecy zapach, syn- samochód zdalnie sterowany, zabawka z serii „psi patrol” , córka młodsza- mówiąca lalka, córka starsza- tablet (może być używany) i tablica do rysowania.

Akcję można wesprzeć na 3 sposoby:

 • 1. Zostawiając
  potrzebne produkty
   w pomieszczeniu ochrony, gdzie
  zlokalizowane jest specjalne pudełko Szlachetnej Paczki lub na dyżurze w
  pomieszczeniu Zarządu;
 • 2. Wrzucając
  pieniądze do pudełka
   znajdującego się na ochronie
 • 3. Przelewając
  środki
   na specjalne konto w ALIOR BANK, w tytule
  przelewu wpisując „Szlachetna Paczka”:  41 2490 0005 0000 4100 9879 9671

Pomoc przyjmujemy do dnia 11.12.2021 roku (sobota). 12 grudnia 2021 (niedziela) jedziemy do rodziny ze wszystkimi darami.

Wierzymy, że dzięki Państwa ofiarności, uda nam się spełnić wszystkie przedstawione potrzeby i rodzina przekona się, że cuda się zdarzają. Być może raz do roku, ale to zawsze podnosi na duchu. Szczególnie jak na co dzień jest bardzo ciężko i wydaje się, że już się tego wszystkiego samemu nie udźwignie…………

Wspólnie czyńmy dobro.
Warto 🙂
Dziękujemy.Organizatorzy

PDFWMJK60 Szlachetna Paczka informacje.

PDFPotrzeby rodziny SzP 2021.

Dodaj komentarz za pomoca Facebooka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.