Gospodarowanie odpadami na terenie osiedla.

Szanowni Państwo,

w ostatnim czasie, szczególnie w okresie świąt oraz dłuższych weekendów, Wspólnota mierzy się z narastającym problemem właściwego gospodarowania odpadami oraz czystością komory śmietnikowej.Śmieci w dużej mierze nie są segregowane, do kontenerów trafiają rzeczy poremontowe. Kartony nie są zgniatane przed ich wyrzuceniem, do komory śmietnikowej przynoszone są śmieci, które podlegają indywidualnemu zagospodarowaniu (np. zużyte ubrania, sprzęt AGD i RTV, opony). Dodatkowo, coraz więcej osób, zamiast wrzucać odpady do kontenerów, pozostawia je bezpośrednio przy wejściu, co znacząco ogranicza dostęp do pojemników ustawionych w głębi komory śmietnikowej i zachęca pozostałe osoby, do robienia tego samego.

Mając na uwadze wskazane problemy, zwracamy się do Państwa z apelem o:

  • (1) Segregowanie odpadów na poszczególne frakcje, zgodnie z przyjętymi w tym zakresie zasadami obowiązującymi na terenie m. st. Warszawy. Brak segregacji odpadów skutkuje bardzo szybkim zapełnianiem się pojemników na odpady mieszane.
  • (2) Zgniatanie kartonów przed ich wrzuceniem do kontenera. Nie zgniecione kartony w ilości 4-5 sztuk potrafią zapełnić cały kontener.
  • (3) Nie pozostawianie worków z odpadami na posadzce komory śmietnikowej, szczególnie przy wejściu do niej.
  • (4) Wrzucanie do odpadów „BIO” wyłącznie odpadów, bez opakowań i toreb foliowych.
  • (5) Nie znoszenie do komory śmietnikowej rzeczy nie podlegających zbiorowemu odbiorowi – np. ubrań, opon, sprzętu AGD i RTV.

Nie ukrywamy przy tym, iż nasze relacje z MPO są dalekie od ideału.Pomimo wielu wdrożonych udogodnień (np. wystawianie pojemników za bramę ppoż) nie możemy liczyć na dodatkowe terminy odbioru odpadów, a i sam harmonogram odbiorów określony na piątek (odbiór przedpołudniowy) i poniedziałek (odbiór popołudniowy lub wieczorny) powoduje weekendową kumulację.Podobnie rzecz ma się z najemcami, którzy często rotują i przy zmianach hurtowo, w jednym czasie zapełniają pojemniki (szczególnie z kartonami).
Będziemy zatem bardzo zobowiązani za zastosowanie się do naszego apelu i zrozumienie problemu z którym wspólnie się mierzymy. Tym którzy stosują się do wskazanych zasad, bardzo dziękujemy.

Z poważaniem,
Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej
Jana Kazimierza 60

Dodaj komentarz za pomoca Facebooka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.