Interwencja straży pożarnej oraz policji, troska o wspólnotowe bezpieczeństwo.

Szanowni Mieszkańcy,

w piątkowe popołudnie (01.,07.2022) na terenie naszej nieruchomości miała miejsce interwencja straży pożarnej oraz policji. Zagrożenie pożarowe związane było z rozlanym paliwem na miejscach postojowych w garażu podziemnym. Sytuacja ta nie była dziełem przypadku, a wynikiem świadomego działania ludzkiego, wynikającego z wykonywaniem „czynności naprawczych” przy samochodzie. 

Dziękujemy Mieszkańcom, którzy powiadomili nas o tym zdarzeniu. Wskazujemy również, iż przy okazji tej interwencji zostaliśmy pouczeni zarówno przez straż pożarną jak i policję, iż na wielu miejscach postojowych znajdują się rzeczy, których przechowywanie jest zabronione. W związku z tym , w najbliższych dniach prześlemy do Państwa osobną komunikację w sprawie konieczności przywrócenia porządku i usunięcia rzeczy składowanych na miejscach postojowych oraz w pomieszczeniach straży pożarnej. Pragniemy podkreślić przy tym, iż celem takich akcji jest wyłącznie troska o nasze wspólne bezpieczeństwo, które przez nieprzemyślane i nieodpowiedzialne zachowania może zostać zagrożone i doprowadzić do tragedii.
Przypominamy, iż w garażach oraz pomieszczeniach Państwowej Straży Pożarnej BEZWZGLĘDNIE ZABRONIONE jest przechowywanie materiałów łatwopalnych, mebli, kartonów, plandek, kanistrów, śmieci, wózków, toreb oraz wszelkich innych przedmiotów nie wykorzystywanych do bieżącej eksploatacji pojazdów. Prosimy o pilne usunięcie takich przedmiotów.

Z poważaniem,
Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej
Jana Kazimierza 60

Dodaj komentarz za pomoca Facebooka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.