Zmiana opłat z tytułu odbioru odpadów komunalnych.

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż od dnia 1 stycznia 2022 roku, po raz kolejny, zmienia się wysokość stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Warszawy. Zgodnie z załączoną informacją, zmianie ulega stawka z tytułu odbioru odpadów komunalnych („śmieci”), która od początku roku 2022 będzie liczona nie według zużycia wody, metrażu lub liczby zamieszkałych osób, a od „gospodarstwa domowego w zabudowie wielolokalowej”.Wysokość opłaty jest stała i wynosi 85,00 zł.https://warszawa19115.pl/-/nowe-stawki-za-odpadyPowyższa stawka została ustalona dla osób, które będą segregować odpady. Dla tych, którzy będą to robić w sposób nieprawidłowy lub będą unikać segregacji, opłata będzie wynosić dwukrotność stawki ustalonej dla osób segregujących i może objąć naszą całą nieruchomość.

Zmiana stawki z tytułu odbioru odpadów komunalnych będzie widoczna na Państwa indywidualnych kontach w systemie e-kartoteka, do dnia 5 stycznia 2022 roku.
Stawki z tytułu odbioru odpadów komunalnych uchwalane są przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy i jako Wspólnota nie mamy na to żadnego wpływu. 
Prosimy o segregację odpadów oraz przypominamy, iż rzeczy poremontowe, budowlane, opony i elektrograty nie podlegają wspólnemu wywozowi. Wywóz takich odpadów jest organizowany indywidualnie przez Właściciela.

Z poważaniem,
Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej
Jana Kazimierza 60

Dodaj komentarz za pomoca Facebooka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.