Najważniejsze kwestie dotyczące naszego Osiedla.

Szanowni Państwo,przesilenie wiosenne pandemicznie niewiele zmieniło. Jesteśmy w trakcie „małego lockdownu”, który dla wielu z nas tak naprawdę trwa od miesięcy. Pracujemy z domu, dzieci są objęte nauką zdalną, życie towarzyskie zostało ograniczone, co też ma wpływ na nasze samopoczucie.
Z tego względu, chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na kilka istotnych kwestii, które wskazujemy poniżej. Liczymy, że spotkają się one z Państwa zrozumieniem, tym bardziej, iż w wielu przypadkach są przypomnieniem tego, o co wielokrotnie apelowaliśmy.

1. Plac zabaw.Z uwagi na niskie temperatury i nocne przymrozki, rozpoczęte na terenie rekreacyjnym prace związane z odtworzeniem infrastruktury i zieleni po modernizacji sieci ciepłowniczej jeszcze trwają. Mamy świadomość, że z niecierpliwością oczekują Państwo otwarcia tego terenu, w związku z czym podjęliśmy starania zmierzające do przestawienia tymczasowego ogrodzenia i umożliwienie wstępu na teren z zabawkami i piaskiem. Dzięki temu dzieci będą mogły aktywnie i bezpiecznie korzystać z tej infrastruktury. Z chwilą zakończenia wszystkich prac, całość terenu zostanie otwarta w pełny zakresie. Czuwamy nad tym, by nastąpiło to jak najszybciej.

2. Przypomnienie dzieciom zasad dotyczących poszanowania części wspólnych.Uprzejmie prosimy, aby przypomnieli Państwo dzieciom zasady obowiązujące zabaw na terenie wewnętrznym Osiedla, w szczególności kwestie dotyczące poszanowania części wspólnych. Liczymy, iż w tym roku liczba zniszczeń będzie mniejsza, szczególnie w drugiej części patio, gdzie planujemy wykonać nowe nasadzenia.

3. Zieleń.Wraz z początkiem marca na Osiedlu zaczął działać ogrodnik. Troska o zieleń została oddzielona od sprzątania i nie zajmują się tym pracownicy serwisu sprzątającego. Pierwszymi czynnościami roboczymi były cięcia pielęgnacyjne. Mamy świadomość, iż w wielu miejscach trawniki nie wyglądają najlepiej lub brakuje jeszcze roślin. Zajmiemy się tym jak tylko poprawi się pogoda, na razie jest zbyt zimno. Jak wskazuje ogrodnik roślinność w wielu miejscach jest zniszczona- podeptana, połamana. Uszkodzony jest również system nawadniania w donicach w drugiej części patio. Prosimy o zwrócenie na to uwagi. W planach na 2021 rok mamy również zajęcie się roślinnością przed budynkiem.

4. Wyprowadzanie psów na teren Osiedla.Ponownie apelujemy do właścicieli czworonogów o nie wyprowadzanie psów na teren wewnętrznym osiedla. Sytuacja taka ostatnio zdarza się coraz częściej, co powoduje konflikty na linii Mieszkańcy – Ochrona – Zarząd. Apelujemy, aby wziąć pod uwagę, iż psi mocz uszkadza zieleń, powoduje powstawanie „placów” na trawniku i wygląda bardzo nieestetycznie na elewacji i donicach. Co więcej, każde siknięcie zachęca kolejne osobniki do zrobienia tego samego, tak aby to jego oznaczenie było tym ostatnim. Usunięcie psich plam jest trudne. Przypominamy także, iż psy powinny być wyprowadzane na smyczy. 

4. Porządek w częściach wspólnych.Nie zastawiajmy klatek rowerami, nie zagracajmy garaży. Śmieci powinny trafiają do koszy, a nie na klatki schodowe lub przejścia w komórkach lokatorskich. Trzymanie butów przed drzwiami oraz śmieci czekających na wyniesienie nie jest estetyczne. Przypominamy też, że zabronione jest spożywanie alkoholu w miejscu wewnętrznej rekreacji, jak i w częściach wspólnych. Przestrzegamy przed paleniem papierosów na klatkach schodowych, w komórkach lokatorskich i garażach- miejsca te wyposażone są w czujki dymu. Prosimy o przekazanie tego apelu przez właścicieli mieszkań do najemców, gdyż dostrzegamy w tym zakresie istotny problem.

5. Dezynfekcja nieruchomości.Utrzymujemy codzienną dezynfekcję klamek, poręczy i przycisków w windach, a także wideodomofonów. Prosimy, aby samodzielnie nie dezynfekować klawiatur wideodomofonów osobistymi żelami, gdyż powodują one sklejenie przycisków. Naprawa tego wymaga wizyty serwisantów, którzy demontują klawiaturę i usuwają wyschnięty preparat. 
Większość z Mieszkańców doskonale stosuje się do powyższych zasad, za co serdecznie dziękujemy. 
Liczymy, iż grono osób które uważają, iż wspólne zasady są zbędne i można je ignorować mieszkając na Osiedlu, będzie coraz mniejsza i zmienią one swoje podejście do poruszanych kwestii. Wygląd naszego Osiedla oraz utrzymanie na nim czystości w największym stopniu zależy od nas samych.
Z poważaniem,

Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej
Jana Kazimierza 60

Dodaj komentarz za pomoca Facebooka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.